O nás


  • O nás
http://forum.boiians.cz/MGalleryItem.php?id=187
Klan Boiians vznikl asi v březnu 2009 z fanoušků právě vycházející hry Darkfall. Jádro Boiianů tehdy tvořilo asi 20 členů a v současné chvíli máme kolem 100 členů, někteří stále aktivně hrají, další sledují forum, ale stále se zajímají o dění v naší komunitě. A komunita stále roste. Aktuálně hrajeme vícero her, především Darkfall, Rift, Dungeon & Dragons Online, EVE a League of Legends. Čekáme na další silné tituly, kde se sejdeme opět ve velkém počtu, snad to bude Star Wars: The Old Republic nebo Guild Wars 2, případně ArcheAge.

Proč se jmenujeme Boiians? Protože jsme hledali název, který by něco vyjadřoval a zároveň byl reprezentativní. Tady máte převzatý popisek:

Slavný keltský kmen, který sídlil na několika místech Evropy, a pravděpodobně i na našem území. Bójové nebyli největším keltským kmenem, ale předpokládá se, že platili za udatné bojovníky, a proto se jejich jméno někdy překládá jako strašní.
Jejich pravlast se rozkládala na území dnešní Francie a rovněž se usuzuje, že založili na severu Itálie město Bologna. Počátkem 2. století př. n. l. se Bójové po prohrách na římskými legiemi uchýlili ze sev. Itálie do střední Evropy. Kde všude síldlili není vůbec jisté, ale jedná se snad o území jižního Německa, Čech, ale také v Maďarsku a na Slovensku.Z archeologických nálezů je prokázáno, že na území dnešního bavorského města Pasov stála mohutná pevnost zvaná Boiodurum - pevnost Bójů. Rozsáhlé území v Panonii, ztratili Bójové po katastrofální porážce od Dáků. Antičtí autoři psali o této události jako o Boium Desertum - Bójská poušť.
Slavná epocha udatných válečníků na území střední Evropy tedy skončila, odešli na území francouzské Galie, kde se nakonec usadili na území kmene Hadeuů.


(http://www.pohanstvi.net/inde.php?menu=keltovekmeny)

Bližší info a historii máte ještě v článku od Ywemira zde http://www.boiians.cz/...e=news_comments&newsID=73

Pokud máte zájem se k nám přidat nebo se něco zeptat, stačí se zaregistrovat na Fóru, kde jste všichni vítaní.

kalendář

Led Úno Bře Dub Kvě Čer
Čer Srp Zář Řij Lis Pro

« Srp Září 2017 Řij »
Po Út St Čt So Ne
    1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Ukázat dnešní události


Facebook

Steam

Avatar
 
Member
 
Status
 
VAC Status
 

Join our Steam Community

 

Twitter